Suntsu Electronics, Inc. SXT1147BB16-38.400MT
Mfr. Part # :
SXT1147BB16-38.400MT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 7PF SMD
DataSheet
SXT1147BB16-38.400MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT1147BB16-38.400MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:38.4 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:7pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)