ECS Inc. International ECS-240-30-30B-DU-TR
Mfr. Part # :
ECS-240-30-30B-DU-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 30PF SMD
DataSheet
ECS-240-30-30B-DU-TR PDF
Price is not available, please RFQ
ECS-240-30-30B-DU-TR Tech Specifications
  • Series:ECX-53B-DU
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:24 MHz
  • Frequency Stability:±100ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:30pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.033" (0.85mm)