Suntsu Electronics, Inc. SXT21419BB17-20.000MT
Mfr. Part # :
SXT21419BB17-20.000MT
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 19PF SMD
DataSheet
SXT21419BB17-20.000MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT21419BB17-20.000MT Tech Specifications
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:20 MHz
  • Frequency Stability:±30ppm
  • Frequency Tolerance:±30ppm
  • Load Capacitance:19pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):200 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)