Suntsu Electronics, Inc. SXT22410FA17-27.120MT
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
SXT22410FA17-27.120MT
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Catalog
Crystals
DataSheet
SXT22410FA17-27.120MT PDF
Price is not available, please RFQ
SXT22410FA17-27.120MT Tech Specifications
  • Series:SXT224
  • Package:Tape & Reel (TR)Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:MHz Crystal
  • Frequency:27.12 MHz
  • Frequency Stability:±10ppm
  • Frequency Tolerance:±10ppm
  • Load Capacitance:10pF
  • ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
  • Operating Mode:Fundamental
  • Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
  • Ratings:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:4-SMD, No Lead
  • Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)