NTE Electronics, Inc. 76-IRT12-1/4
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
76-IRT12-1/4
Description
PVC INS RING TERM 12-10WG
Catalog
Terminals - Ring Connectors
DataSheet
76-IRT12-1/4 PDF
Price is not available, please RFQ
76-IRT12-1/4 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Terminal Type:Circular
  • Stud/Tab Size:1/4 Stud
  • Thickness:-
  • Width - Outer Edges:0.472" (12.00mm)
  • Length - Overall:1.142" (29.00mm)