Deca MB612-50010
Manufacturer :
Deca
Mfr. Part # :
MB612-50010
Description
PCB TERMINAL BLOCK, 5.00MM, 10 P
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
MB612-50010 PDF
Price is not available, please RFQ
MB612-50010 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Number of Levels:1
  • Positions Per Level:10
  • Pitch:0.197" (5.00mm)
  • Mating Orientation:Horizontal with Board
  • Current:16 A
  • Voltage:300 V