Major League Electronics TBS-00-197-02-GR-LF
Mfr. Part # :
TBS-00-197-02-GR-LF
DataSheet
TBS-00-197-02-GR-LF PDF
Price is not available, please RFQ
TBS-00-197-02-GR-LF Tech Specifications
  • Series:TBS-00-197
  • Positions Per Level:2
  • Pitch:0.197" (5.00mm)
  • Mating Orientation:Horizontal with Board
  • Current:10 A
  • Voltage:250 V