Major League Electronics TBS-01-100-02-GR-LF
Mfr. Part # :
TBS-01-100-02-GR-LF
DataSheet
TBS-01-100-02-GR-LF PDF
Price is not available, please RFQ
TBS-01-100-02-GR-LF Tech Specifications
  • Series:TBS-01-100
  • Positions Per Level:2
  • Pitch:0.100" (2.54mm)
  • Mating Orientation:Vertical with Board
  • Current:2 A
  • Voltage:150 V