Deca MB910-635M03
Manufacturer :
Deca
Mfr. Part # :
MB910-635M03
Description
PCB TERMINAL BLOCK WITH STANDOFF
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
MB910-635M03 PDF
Price is not available, please RFQ
MB910-635M03 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Number of Levels:1
  • Positions Per Level:3
  • Pitch:0.250" (6.35mm)
  • Mating Orientation:Horizontal with Board
  • Current:30 A
  • Voltage:300 V