Major League Electronics TBR-06-250-02-GR-LF
Mfr. Part # :
TBR-06-250-02-GR-LF
DataSheet
TBR-06-250-02-GR-LF PDF
Price is not available, please RFQ
TBR-06-250-02-GR-LF Tech Specifications
  • Series:TBR-06-250
  • Positions Per Level:2
  • Pitch:0.250" (6.35mm)
  • Mating Orientation:Horizontal with Board
  • Current:20 A
  • Voltage:250 V