Major League Electronics TBW-06-197-02-GR-LF
Mfr. Part # :
TBW-06-197-02-GR-LF
Description
TERMINAL BLOCK WIRE PROTECTOR
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
TBW-06-197-02-GR-LF PDF
Price is not available, please RFQ
TBW-06-197-02-GR-LF Tech Specifications
  • Series:TBW-06-197
  • Positions Per Level:2
  • Pitch:0.197" (5.00mm)
  • Mating Orientation:Horizontal with Board
  • Current:10 A
  • Voltage:250 V