Major League Electronics TBR-04-197-02-GR-LF
Manufacturer :
Major League Electronics
Mfr. Part # :
TBR-04-197-02-GR-LF
Description
TERMINAL BLOCK RISING CLAMP
Catalog
Terminal Blocks - Wire to Board
DataSheet
TBR-04-197-02-GR-LF PDF
Price is not available, please RFQ
TBR-04-197-02-GR-LF Tech Specifications
  • Series:TBR-04-197
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Number of Levels:1
  • Positions Per Level:2
  • Pitch:0.197" (5.00mm)
  • Mating Orientation:Horizontal with Board
  • Current:10 A
  • Voltage:250 V