Major League Electronics TBPHR-00-200-02-GR-LF
Mfr. Part # :
TBPHR-00-200-02-GR-LF
Description
TERMINAL BLOCK PLUGGABLE HEADER
DataSheet
TBPHR-00-200-02-GR-LF PDF
Price is not available, please RFQ
TBPHR-00-200-02-GR-LF Tech Specifications
  • Series:TBPHR-00-200
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
  • Number of Levels:1
  • Pitch:0.200" (5.08mm)
  • Header Orientation:90°, Right Angle
  • Plug Wire Entry:-
  • Termination Style:Solder
  • Mounting Type:Through Hole
  • Current - IEC:-
  • Voltage - IEC:-
  • Current - UL:10 A
  • Voltage - UL:250 V
  • Wire Gauge or Range - AWG:-
  • Wire Gauge or Range - mm²:-
  • Color:Green
  • Operating Temperature:-33°C ~ 105°C