Storage & Server IO (Amphenol ICC) 65240-020LF
Manufacturer :
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
Mfr. Part # :
65240-020LF
Description
CONN HOUSING 20POS .100 SINGLE
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
65240-020LF PDF
Price is not available, please RFQ
65240-020LF Tech Specifications
  • Series:DUBOX™, MezzSelect™, Basics+
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Receptacle
  • Contact Type:Female Socket
  • Number of Positions:20
  • Pitch:0.100" (2.54mm)