Storage & Server IO (Amphenol ICC) 69176-016LF
Manufacturer :
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
Mfr. Part # :
69176-016LF
Description
CONN RECPT 16POS 2.54MM CRIMP
Catalog
Rectangular Connectors - Housings
DataSheet
69176-016LF PDF
Price is not available, please RFQ
69176-016LF Tech Specifications
  • Series:Mini-PV™, Basics+
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Receptacle
  • Contact Type:Female Socket
  • Number of Positions:16
  • Pitch:0.100" (2.54mm)
  • Number of Rows:2
  • Row Spacing:0.100" (2.54mm)