Storage & Server IO (Amphenol ICC) 69830-050LF
Manufacturer :
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
Mfr. Part # :
69830-050LF
Description
CONN DIP HDR IDC 50POS VERT
Catalog
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
69830-050LF PDF
Price is not available, please RFQ
69830-050LF Tech Specifications
  • Series:Quickie™
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Ribbon Cable, DIP Header
  • Number of Positions:50
  • Cable Pitch:0.050" (1.27mm)
  • Board-Side Pitch:0.100" (2.54mm)
  • Number of Rows:2
  • Row Spacing:0.100" (2.54mm)