Omron Electronics Components XP3A-4654-0750D-S/S
Manufacturer :
Omron Electronics Components
Mfr. Part # :
XP3A-4654-0750D-S/S
Description
CONTACT SPRING LOADED T/H GOLD
Catalog
Contacts, Spring Loaded (Pogo Pins), and Pressure
DataSheet
XP3A-4654-0750D-S/S PDF
Price is not available, please RFQ
XP3A-4654-0750D-S/S Tech Specifications
  • Series:XP3A
  • Package:-
  • Part Status:Obsolete
  • Contact Type:Probe Pin
  • Mounting Type:Through Hole
  • Maximum Working Height:0.203" (5.15mm)
  • Recommended Working Height:0.183" (4.65mm)
  • Minimum Working Height:-
  • Pad Layout Dimension:-
  • Operating Force - Initial:15gf
  • Operating Force - Mid Compression:-
  • Plunger Size:0.003" ~ 0.018" (0.07mm ~ 0.046mm)