Harwin S70-332002045R
Manufacturer :
Harwin
Mfr. Part # :
S70-332002045R
Description
CONTACT SMD GOLD
Catalog
Contacts, Spring Loaded (Pogo Pins), and Pressure
DataSheet
S70-332002045R PDF
Price is not available, please RFQ
S70-332002045R Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Contact Type:Contact Pad
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Maximum Working Height:-
  • Recommended Working Height:-
  • Minimum Working Height:-
  • Pad Layout Dimension:Circular - 0.126" (3.20mm) Dia, 0.008" (0.20mm) H