ODU S11K0C-P07MFG0-5500
Mfr. Part # :
S11K0C-P07MFG0-5500
Description
CONN PLUG MALE 7P GOLD SLDR CUP
Catalog
Circular Connectors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
S11K0C-P07MFG0-5500 PDF
Price is not available, please RFQ
S11K0C-P07MFG0-5500 Tech Specifications
  • Connector Type:Plug, Male Pins
  • Number of Positions:7
  • Voltage Rating:-
  • Cable Opening:0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
  • Operating Temperature:-40°C ~ 120°C