ODU GK0WAM-P16WBC0-000L
Mfr. Part # :
GK0WAM-P16WBC0-000L
Description
CONN RCPT FMALE 16POS SOLDER CUP
Catalog
Circular Connectors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
GK0WAM-P16WBC0-000L PDF
Price is not available, please RFQ
GK0WAM-P16WBC0-000L Tech Specifications
  • Number of Positions:16
  • Shell Size - Insert:0
  • Shell Size, MIL:-
  • Mounting Type:Panel Mount
  • Mounting Feature:Bulkhead - Front Side Nut
  • Termination:Solder Cup
  • Shielding:-
  • Current Rating (Amps):1A
  • Voltage Rating:250VAC
  • Cable Opening:-
  • Operating Temperature:-51°C ~ 125°C