ODU S11L0C-P08MFG0-5200
Mfr. Part # :
S11L0C-P08MFG0-5200
Description
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Catalog
Circular Connectors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
S11L0C-P08MFG0-5200 PDF
Price is not available, please RFQ
S11L0C-P08MFG0-5200 Tech Specifications
  • Connector Type:Plug, Male Pins
  • Number of Positions:8
  • Voltage Rating:-
  • Cable Opening:0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
  • Operating Temperature:-40°C ~ 120°C