CIT (Carlisle Interconnect Technologies) MBB-VM-20-93-30-00
Mfr. Part # :
MBB-VM-20-93-30-00
Description
CARD EDGE, VM, 20POS, .093 PCB
DataSheet
MBB-VM-20-93-30-00 PDF
Price is not available, please RFQ
MBB-VM-20-93-30-00 Tech Specifications
  • Number of Positions/Bay/Row:-
  • Number of Positions:40
  • Card Thickness:0.093" (2.36mm)
  • Number of Rows:2
  • Pitch:0.031" (0.80mm)
  • Read Out:Dual
  • Features:Board Guide
  • Flange Feature:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C