JAE Electronics MJ06-120MSP-A3-A
Manufacturer :
JAE Electronics
Mfr. Part # :
MJ06-120MSP-A3-A
Description
CONN HDR 120POS 1.80MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
DataSheet
MJ06-120MSP-A3-A PDF
Price is not available, please RFQ
MJ06-120MSP-A3-A Tech Specifications
  • Series:MJ06
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:-
  • Number of Positions:120
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.071" (1.80mm)