Storage & Server IO (Amphenol ICC) HM2P07PA5110AALF
Manufacturer :
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
Mfr. Part # :
HM2P07PA5110AALF
Description
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
DataSheet
HM2P07PA5110AALF PDF
Price is not available, please RFQ
HM2P07PA5110AALF Tech Specifications
  • Series:Millipacs®
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)