3M HSHM-S055CR1-5AP1-TR40B
Mfr. Part # :
HSHM-S055CR1-5AP1-TR40B
Description
CONN RECEPT 55POS 2MM PRESS-FIT
DataSheet
HSHM-S055CR1-5AP1-TR40B PDF
Price is not available, please RFQ
HSHM-S055CR1-5AP1-TR40B Tech Specifications
  • Connector Style:CR 11
  • Number of Positions:55
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)