3M CP2-HC055-E1-FJ
Mfr. Part # :
CP2-HC055-E1-FJ
Description
CONN HEADER 55POS 2MM PRESS-FIT
DataSheet
CP2-HC055-E1-FJ PDF
Price is not available, please RFQ
CP2-HC055-E1-FJ Tech Specifications
  • Series:MetPak™ CP2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:C 11
  • Number of Positions:55
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)