Hirose PCN21B-110PA-2PF
Manufacturer :
Hirose
Mfr. Part # :
PCN21B-110PA-2PF
Description
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
PCN21B-110PA-2PF PDF
Price is not available, please RFQ
PCN21B-110PA-2PF Tech Specifications
  • Series:PCN21
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)