Sullins Connector Solutions 2AF1105F001-0-H
Manufacturer :
Sullins Connector Solutions
Mfr. Part # :
2AF1105F001-0-H
Description
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
2AF1105F001-0-H PDF
Price is not available, please RFQ
2AF1105F001-0-H Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Receptacle, Female Sockets
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)