Sullins Connector Solutions 2B25M175P1001-1-H
Mfr. Part # :
2B25M175P1001-1-H
Description
CONN HEADER 175POS 2MM PRESS-FIT
DataSheet
2B25M175P1001-1-H PDF
Price is not available, please RFQ
2B25M175P1001-1-H Tech Specifications
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:B 25
  • Number of Positions:175 (125 + 50 Ground)
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)