3M HSHM-S110A1-5AP1-TR40B
Mfr. Part # :
HSHM-S110A1-5AP1-TR40B
Description
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
DataSheet
HSHM-S110A1-5AP1-TR40B PDF
Price is not available, please RFQ
HSHM-S110A1-5AP1-TR40B Tech Specifications
  • Series:MetPak™ HSHM
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Receptacle, Female Sockets
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)