3M CP2-SB095-G1-FJ
Manufacturer :
3M
Mfr. Part # :
CP2-SB095-G1-FJ
Description
CONN RECEPT 95POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
CP2-SB095-G1-FJ PDF
Price is not available, please RFQ
CP2-SB095-G1-FJ Tech Specifications
  • Series:MetPak™ CP2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Receptacle, Female Sockets
  • Connector Style:B 19
  • Number of Positions:95
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)