3M CP2-HB095-A1-FJ
Mfr. Part # :
CP2-HB095-A1-FJ
Description
CONN HEADER 95POS 2MM PRESS-FIT
DataSheet
CP2-HB095-A1-FJ PDF
Price is not available, please RFQ
CP2-HB095-A1-FJ Tech Specifications
  • Series:MetPak™ CP2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:B 19
  • Number of Positions:95
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)