3M HSHM-S095B4-5AP1-TR40B
Mfr. Part # :
HSHM-S095B4-5AP1-TR40B
Description
CONN RECEPT 95POS 2MM PRESS-FIT
DataSheet
HSHM-S095B4-5AP1-TR40B PDF
Price is not available, please RFQ
HSHM-S095B4-5AP1-TR40B Tech Specifications
  • Series:MetPak™ HSHM
  • Package:Tube
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Receptacle, Female Sockets
  • Connector Style:B 19
  • Number of Positions:95
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)