3M UHM-S110A3-5AP1-TG30
Manufacturer :
3M
Mfr. Part # :
UHM-S110A3-5AP1-TG30
Description
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
UHM-S110A3-5AP1-TG30 PDF
Price is not available, please RFQ
UHM-S110A3-5AP1-TG30 Tech Specifications
  • Series:UHM
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Receptacle, Female Sockets
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)