Storage & Server IO (Amphenol ICC) HM2J07PE5110N9LF
Manufacturer :
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
Mfr. Part # :
HM2J07PE5110N9LF
Description
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
HM2J07PE5110N9LF PDF
Price is not available, please RFQ
HM2J07PE5110N9LF Tech Specifications
  • Series:Millipacs®
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)