3M CP2-HA110-E1-KR
Manufacturer :
3M
Mfr. Part # :
CP2-HA110-E1-KR
Description
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
CP2-HA110-E1-KR PDF
Price is not available, please RFQ
CP2-HA110-E1-KR Tech Specifications
  • Series:MetPak™ CP2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Header, Male Pins
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)