Storage & Server IO (Amphenol ICC) HM2P07PD5110N9LF
Mfr. Part # :
HM2P07PD5110N9LF
Description
CONN HEADER 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
DataSheet
HM2P07PD5110N9LF PDF
Price is not available, please RFQ
HM2P07PD5110N9LF Tech Specifications
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)