3M CP2-SB095-G1-KR
Mfr. Part # :
CP2-SB095-G1-KR
Description
CONN RECEPT 95POS 2MM PRESS-FIT
DataSheet
CP2-SB095-G1-KR PDF
Price is not available, please RFQ
CP2-SB095-G1-KR Tech Specifications
  • Series:MetPak™ CP2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Connector Type:Receptacle, Female Sockets
  • Connector Style:B 19
  • Number of Positions:95
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)