3M CP2-SA110-1-FJ
Manufacturer :
3M
Mfr. Part # :
CP2-SA110-1-FJ
Description
CONN RECEPT 110POS 2MM PRESS-FIT
Catalog
Backplane Connectors - Hard Metric, Standard
DataSheet
CP2-SA110-1-FJ PDF
Price is not available, please RFQ
CP2-SA110-1-FJ Tech Specifications
  • Series:MetPak™ CP2
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Connector Type:Receptacle, Female Sockets
  • Connector Style:A 22
  • Number of Positions:110
  • Number of Positions Loaded:All
  • Pitch:0.079" (2.00mm)