J.W. Miller / Bourns GMOV-20D450K
Manufacturer :
J.W. Miller / Bourns
Mfr. Part # :
GMOV-20D450K
Description
GMOV 20MM, 45VRMS
Catalog
TVS - Mixed Technology
DataSheet
GMOV-20D450K PDF
Price is not available, please RFQ
GMOV-20D450K Tech Specifications
  • Series:GMOV™
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Voltage - Clamping:150V
  • Technology:GDT, MOV
  • Number of Circuits:1
  • Applications:General Purpose
  • Mounting Type:Through Hole
  • Package / Case:Disc 20mm