STMicroelectronics ESDA17SC6
Manufacturer :
STMicroelectronics
Mfr. Part # :
ESDA17SC6
Description
TVS DIODE 14V SOT23-6
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ESDA17SC6 PDF
Price is not available, please RFQ
ESDA17SC6 Tech Specifications
  • Series:ESDA, TRANSIL™
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:4
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
  • Voltage - Breakdown (Min):17V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
  • Power - Peak Pulse:300W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)