STMicroelectronics ESDA6V1S3RL
Manufacturer :
STMicroelectronics
Mfr. Part # :
ESDA6V1S3RL
Description
TVS DIODE 5.25V 20SO
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ESDA6V1S3RL PDF
Price is not available, please RFQ
ESDA6V1S3RL Tech Specifications
  • Series:ESDA, TRANSIL™
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Obsolete
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:18
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):5.25V
  • Voltage - Breakdown (Min):6.1V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):-
  • Power - Peak Pulse:200W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Package / Case:20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)