Central Semiconductor 1SMC24CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMC24CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMC
DataSheet
1SMC24CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMC24CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
  • Voltage - Breakdown (Min):26.7V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):38.6A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)