TSC (Taiwan Semiconductor) SMAJ13CHR3G
Manufacturer :
TSC (Taiwan Semiconductor)
Mfr. Part # :
SMAJ13CHR3G
Description
400W 16V 10% BIDIRECTIONAL TVS
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SMAJ13CHR3G PDF
Price is not available, please RFQ
SMAJ13CHR3G Tech Specifications
  • Series:Automotive, AEC-Q101, SMAJ
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
  • Voltage - Breakdown (Min):14.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.8V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.8A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:Automotive
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)