Central Semiconductor 1.5CE9.1CA TR PBFREE
Mfr. Part # :
1.5CE9.1CA TR PBFREE
Description
TVS DIODE 7.78V 13.4V DO201
DataSheet
1.5CE9.1CA TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1.5CE9.1CA TR PBFREE Tech Specifications
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.78V
  • Voltage - Breakdown (Min):8.65V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:13.4V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):112A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)