Diotec Semiconductor P4SMAJ16CA
Manufacturer :
Diotec Semiconductor
Mfr. Part # :
P4SMAJ16CA
Description
TVS SMA 16V 400W BI
DataSheet
P4SMAJ16CA PDF
Price is not available, please RFQ
P4SMAJ16CA Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):16V
  • Voltage - Breakdown (Min):17.8V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:26V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):15.4A
  • Power - Peak Pulse:400W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-50°C ~ 150°C (TJ)