Central Semiconductor 1SMB58CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMB58CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 58V 93.6V SMB
DataSheet
1SMB58CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMB58CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):58V
  • Voltage - Breakdown (Min):64.4V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:93.6V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.4A
  • Power - Peak Pulse:600W
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)