Central Semiconductor 1.5CE400A TR PBFREE
Mfr. Part # :
1.5CE400A TR PBFREE
Description
TVS DIODE 342V 548V DO201
DataSheet
1.5CE400A TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1.5CE400A TR PBFREE Tech Specifications
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:1
  • Bidirectional Channels:-
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):342V
  • Voltage - Breakdown (Min):380V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:548V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):4A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)