Central Semiconductor CFTVS3V3B TR PBFREE
Manufacturer :
Central Semiconductor
Mfr. Part # :
CFTVS3V3B TR PBFREE
Description
TVS DIODE 3.3V 8V SOD882
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
CFTVS3V3B TR PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
CFTVS3V3B TR PBFREE Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Type:Zener
  • Unidirectional Channels:-
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
  • Voltage - Breakdown (Min):3.5V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:8V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):5A (8/20µs)
  • Power - Peak Pulse:40W
  • Power Line Protection:No
  • Applications:General Purpose
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)