Central Semiconductor 1SMC64CA TR13 PBFREE
Mfr. Part # :
1SMC64CA TR13 PBFREE
Description
TVS DIODE 64VWM 103VC SMC
DataSheet
1SMC64CA TR13 PBFREE PDF
Price is not available, please RFQ
1SMC64CA TR13 PBFREE Tech Specifications
  • Bidirectional Channels:1
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ):64V
  • Voltage - Breakdown (Min):71.1V
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:103V
  • Current - Peak Pulse (10/1000µs):14.6A
  • Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
  • Capacitance @ Frequency:-
  • Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)